در پی انتخاب مهران مدیری برای برنامه هفت | انتخابی به نفع هیچ‌کس !

0

منتقد به عنوان گفت‌وگو کننده (همانند منتقد به عنوان روابط عمومی) ترکیبی دور و بی‌فایده برای صنعت سینماست که تنها با اتکا به آن می‌توان جامعه ناآشنا به اصول نقد فیلم در ایران را به مرزهای عقب‌تری از آنچه امروز وجود دارد، رهنمون کند.

در سال‌های اخیر آنچنان ساده مسائل جدی در کشور به ورطه هجو کشیده می‌شوند که تحلیل آن حتی از منظر جامعه‌شناسی هم سخت شده است. نشان جاری آن فیلم‌های این روزهای پرده‌های سینما که تنها به بهانه فروش بیشتر و اعداد و ارقام پرستی مدیران به روحوضی‌هایی جنسی تبدیل شده است. نشان نه چندان دور آن هم ایموجی مضحک پوستر جشنواره تئاتر امسال و نشان امروزش انتخاب «مهران مدیری» به عنوان اجرا کننده برنامه هفت!

این انتخاب نه به نفع مخاطب سینما، نه صنعت سینما و نه صنعت ریویو (Review) نویسی سینمای ایران است. این انتخاب تنها به درد صدا و سیمای ورشکسته‌ای می‌خورد که شاید با حضور چهره‌ای برندپسند بتواند به حیات دروغین خودش ادامه دهد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

نقدسینما محفلی است که می‌کوشد تولیدات رسانه‌ای ایران و جهان اعم از سینما، تلویزیون و... را همواره با نگاهی نقادانه و منصفانه بررسی کند. باشد که این تلاش اندک ولی صادقانه، مخاطب را جهت انتخاب درست و بهبود فرآیند «دیدن» یاری نماید.

یک پاسخ قرار دهید