گفتگو | سریع‎‎ترین فیلم تاریخ سینما

0
«پست» بر اساس یک ماجرای واقعی ساخته شده و تماشاگرانش را به دهه هفتاد میلادی و رسوایی جنگ ویتنام و اسناد سری پنتاگون می‎برد.  امی پاسکال از جمله زنان تهیه کننده هالیوودی است که پست را با همکاری کریستی ماکوسکو کریگر تهیه کرده است. فیلم در کنار جنجالی شدنش به خاطر مضمون جنجالی خود، به دلیل زن بودن تهیه کنندگانش هم مورد توجه قرار گرفته است. داستان فیلم درباره کاترین گراهام ناشر واشنگتن پست وبن برادلی روزنامه نگار کهنه کار است. مریل استریپ و تام هنکس در اولین همکاری مشترک سینمایی شان در کنار یکدیگر، نقش این دو شخصیت تاریخی را بازی کرده‎اند. امی پاسکال یک تهیه کننده تازه وارد است، که فقط دو سال از حضورش در این جایگاه می‎گذرد. اما از قدیمی‎های هالیوود به حساب می آید! او سال ها به عنوان مدیر اجرایی برای شرکت فیلمسازی سونی کار می‎کرد. اما در سال ۲۰۱۵ و بعد از درگیری‎اش با روسای شرکت، از آنجا اخراج شد.

▪️امی فیلمنامه را اکتبر سال ۲۰۱۶ در دست گرفتی و در ماه دسامبر آن را به فوکس فروختی، اواخر ماه مه ۲۰۱۷ هم فیلمبرداری‎اش را شروع کردی، این سریع‎ترین فیلمی است که تا حالا تولید کرده‎ای؟

پاسکال : بله و فکر نکنم در تاریخ صنعت سینمای آمریکا و در هالیوود، دوباره چنین چیزی تکرار شود.

▪️استیون اسپیلبرگ اولین گزینه تان برای کارگردانی فیلم بود؟

پاسکال : او رویای ما برای انجام این کار بود. اما در ابتدای کار فکر نمی‎کردیم که کارگردانی را قبول کند. می‎دانستم مشغول کار روی فیلم دیگری بود. فیلمنامه را به کریستی دادم تا بینم آن را دوست دارد یانه.

کریستی ماکوسکو کریگر: فیلمنامه را در یک تعطیلات آخر هفته به دست اسپیلبرگ دادم. یک هفته طول کشید آن را بخواند. دلیلش هم این بود که در حال کستینگ فیلم دیگری بود. چند روز بعد به من زنگ زد و گفت می‎خواهد آن را کارگردانی کند. چند روز بعد مریل و تام را انتخاب کردیم. به صورت طبیعی باید منتظر بمانی تا کستینگ رویایی را به دست بیاوری. اما خوشبختانه این دو آماده بودند و فیلمنامه را هم پسندیدند. در تمام مراحل کار، تلاش داشتیم انتخاب‎های اسپیلبرگ را برای کار انتخاب کنیم.

▪️اماچرا عجله برای تولید فیلم؟

پاسکال: هم ما و هم استیون می‎دانستیم که باید به سرعت این فیلم را بسازیم، زیرا هر روز که می‎گذشت ترامپ حرف‎های تازه‎ای می‎زد. هر حرف تازه‎اش هم دیوانه وارتر از حرف قبلی‎اش بود. لازم بود که فیلم و داستانش، بخشی از این گفت وگوها و حرف‎ها باشد.

▪️بزرگ ترین چالش در اولین با روز فیلمبرداری چه بود؟

پاسکال: باید همه را مطمئن می‎کردیم که می‎خواهیم یک داستان اصیل و موثق را تعریف کنیم. می‎خواستیم واقعیت‎ها را درباره درباره گراهام برادلی، حرفه روزنامه‎نگاری و نیکسون بیان کنیم و تصویر درستی از آنها ارائه کنیم. با نزدیکان و خانواده گراهام و برادلی دیدار و گفت‎و‎گو داشتیم. با روزنامه‎نگاران و کارمندان در روزنامه واشنگتن پست و نیویورک تایمز هم حرف زدیم.

ماکوسکو: همین باعث شد فیلمنامه را بازنویسی و آن را منطبق با واقعیت‎هایی کنیم که شنیده بودیم./جام‎جم

 

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

نقدسینما محفلی است که می‌کوشد تولیدات رسانه‌ای ایران و جهان اعم از سینما، تلویزیون و... را همواره با نگاهی نقادانه و منصفانه بررسی کند. باشد که این تلاش اندک ولی صادقانه، مخاطب را جهت انتخاب درست و بهبود فرآیند «دیدن» یاری نماید.

یک پاسخ قرار دهید